• Türkiye'nin en büyük HAVUZ marketi - TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA
  • Üye Ol / Giriş

Havuzlarda tuz ile dezenfeksiyon nasıl yapılıyor?

Günümüzde klasik yöntemle havuz dezenfeksiyonu çeşitli kimyasallar ile gerçekleştirilmektedir. Ancak bu kimyasalların insan sağlığına olan zararı da bilinmektedir.

Bu tür kimyasallara alternatif olarak yüzme havuzu dezenfeksiyonu için geliştirilen Tuz ile Dezenfeksiyon Cihazları (tuz cihazı olarak da bilinir) kimyasalların insan sağlığına verdiği zararı ortadan kaldırarak hijyenik ve berrak bir havuz suyu oluşumunu sağlarlar.

Tuz cihazları, elektroliz yöntemi ile tuzdan klor üreterek yüzme havuzu dezenfeksiyonu için temel olan hipoklorid asidin oluşmasını sağlarlar. Bu yöntem suyun sertliğini ve pH değerini bir miktar arttırdığı için (baz etkisi yarattığından) asit ilavesi ile pH dengelemesi gerekir.

Tuz ile dezenfeksiyon cihazları sağlıklı bir hijyen sağlamanın yanı sıra kimyasal kullanımında ihtiyaç duyulan miktarından çok daha azı ile dezenfeksiyon sağladığı için %50 ye varan tasarruf sağlar. Ayrıca kaba klor bidonları ile de uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Tüm bunların yanı sıra, konforlu bir havuz keyfi için de tuz cihazları sizi kötü klor kokularından ve göz kızarıklıklarından korur.

Amerika'nın güvenilir markası Hayward, tuz ile dezenfeksiyon konusunda farklı havuz ihtiyaçları için çeşitli ürünler sunuyor. Hem sağlığınızı hem de cebinizi düşünüyorsanız size yüzme havuzunuzun dezenfeksiyonu için tuz cihazı kullanmanızı öneriyoruz. 

2 Yorum

Ertan çelik - Sep 26, 2016

havuz yapımı Firması olarak gerekli bilgi içi teşekkür ederiz. Faydalı paylaşım.

Naz yilmaz - Sep 26, 2016

Tuzlu sistem olan havuzların etrafında olun tuz kalıntısı oluyor onları nasıl temizleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Yorum Ekle

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.